Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

KONKURS BIBLIJNY 2023

Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda ma swą wieloletnią tradycję. Jego celem jest ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury, a także wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy oraz promowanie osiągnięć uczniów i katechetów. Konkurs organizowany jest przez Akcję Katolicką Archidiecezji Gdańskiej i Fundację „Słowo”, z osobistym zaangażowaniem jej prezesa Jana Klawittera.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej włączyło się w organizację XXII edycji konkursu na terenie diecezji elbląskiej dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023. Patronat honorowy eliminacji diecezjalnych objął biskup Wojciech Skibicki. Koordynatorem konkursu z ramienia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich był członek zarządu Ryszard Mówiński.

Do konkursu przystąpiło 15 szkół z Czarnego Dolnego, Elbląga, Iławy, Kwidzyna, Korzeniewa, Malborka, Nebrowa Wielkiego, Rakowca, Ryjewa, Sadlinek i Starego Targu, W eliminacjach na poziomie szkół wyłoniono 35 uczestników do etapu diecezjalnego.

10 marca 2023 odbył się w Kwidzynie finał etapu diecezjalnego.  Zadaniem uczestników było  rozwiązanie testu z wiedzy biblijnej na podstawie Ewangelii według św. Mateusza w oparciu o wydanie V Biblii Tysiąclecia. 11 z nich przeszło do etapu metropolitalnego, który odbędzie się w dniu 13 maja w Rumii.

Zwycięzcy etapu diecezjalnego otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Kwidzyńskiego Jerzego Godzika, Burmistrza Miasta Kwidzyna Andrzeja Krzysztofiaka i Prezesa Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej.

Sponsorzy imprezy: Senator Leszek Czarnobaj, Fundacja Słowo Gdańsk,
Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego Jerzy Śnieg.

Dzięki życzliwości szefowej Kwidzyńskiego Centrum Kultury, przyjezdna młodzież, w oczekiwaniu na wyniki konkursu,  miała okazję zwiedzić kwidzyńską katedrę i muzeum zamkowe

Finaliści diecezjalni klasa VII-VIII

Finaliści diecezjalni klasa IV-VI

Zdjęcia z finału diecezjalnego 2023