Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jubileusz XX- lecia

Uroczystą Mszę św. koncelebrowaną prowadził Biskup Elbląski ks. dr Jacek Jezierski. Członkowie Stowarzyszenia czynnie uczestniczyli w Mszy św. głosząc I i II czytanie, prowadząc modlitwę wiernych, procesyjnie niosąc dary ołtarza. Po homilii wygłoszonej przez księdza biskupa Jacka Jezierskiego, małżonkowie wystąpili do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Chętnych małżeństw było tak dużo, że trzeba było się ustawiać w dwóch rzędach. Na koniec ksiądz biskup udzielił błogosławieństwa i wręczył pamiątki odnowienia ślubów.

Po obiedzie w gościnnej restauracji "Miła" Goście i Członkowie Stowarzyszenia przeszli do siedziby Stowarzyszenia gdzie dzieci z placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie wystąpiły z koncertem kolęd granych na flażoletach (dzieci ze świetlic środowiskowych) i przedstawieniem jasełek (klasa pierwsza katolickiej szkoły podstawowej). Kolejnym punktem obchodów było dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie sobie życzeń. Śpiewanie kolęd nie byłoby zapewne takie miłe gdyby nie profesjonalny akompaniament pana Ryszarda Głogowskiego. A potem to już tylko kawa, herbata i słodkości przygotowane przez Członkinie Stowarzyszenia.

Chętni do odnowienia ślubów małżeńskich stanęli od ołtarza...

... do samego chóru.

 

Modlitwa wiernych - na ambonie Barbara Lipińska-Postawa

Biskup Elbląski ks. dr Jacek Jezierski gratuluje małżonkom i wręcza pamiątkowy dyplom

Odnowienia przyrzeczeń odbywały się wraz z całymi rodzinami.

Dzieci ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez Stowarzyszenie uświetniły obchody jubileuszowe koncertem kolęd granych  na flażoletach a dzieci z klasy pierwszej naszej katolickiej szkoły podstawowej przedstawiły jasełki.