Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wielkie Przepisywanie Biblii

W związku z Jubileuszem 1050 lecia Chrztu Polski, nasze Stowarzyszenie, przy niezwykle fachowym zaangażowaniu Muzeum Zamkowego w Kwidzynie, rozpoczęło akcję Przepisywania Biblii. We wtorek 12 kwietnia 2016, na Zamku w Kwidzynie. Po wprowadzeniu przybyłych Gości w odpowiedni nastrój przez Pana Janusza Cygańskiego, kierownika muzeum, zgromadzeni wysłuchali wykładu na temat Biblii i jej roli w krzewieniu chrześcijaństwa oraz gawędy Pana Tomasza Bogdanowicza o średniowiecznych skrybach i kopistach. Burmistrz Kwidzyna Andrzej Krzysztofiak rozpoczął przepisywanie Biblii, kontynuował zaś ks. prałat Ignacy Najmowicz, asystent kościelny naszego Stowarzyszenia. Otwarta została wystawa pt. Kronikarze o Chrzcie Polski. Można też było podziwiać muzealne egzemplarze Biblii, m.in. z roku 1544. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty kaligrafii. Zachęcamy do przyjścia na wystawę i oczywiście przepisanie fragmentu ewangelii z uwiecznieniem się własnoręcznym podpisem, jako pamiątki dla następnych pokoleń.