Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

Żywa lekcja historii  

Leszek Torłop, syn Piotra Torłopa dowódcy mareskiego oddziału Konfederacji Obrony Wiary i Ojczyzny spotkał się z podopiecznymi Placówek Wsparcia Dziennego (Świetlic Środowiskowych) prowadzonych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej pw. św. Józefa w Kwidzynie.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

-Często spotykam się z młodymi ludźmi nawet z przedszkolakami. Cieszę się, że są organizowane takie spotkania. Jeszcze bardziej cieszy mnie ciekawość dzieci tego, co im opowiadam o swoich przeżyciach i losach mego Ojca. Dzisiaj było podobnie. Słuchano mnie z bardzo dużym zainteresowaniem - mówi Leszek Torłop.

Na zakończenie spotkania wszyscy jego uczestnicy otrzymali pamiątki ufundowane przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej gdańskiego Instytutu Pamięci Narodowej.   

We wszystkich trzech świetlicach prowadzonych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej w Kwidzynie przygotowano konkursy plastyczne i okolicznościowe gazetki związane z tym świętem. Plakaty i materiały do gazetek otrzymały świetlice z Oddziałowego Biura edukacji Narodowej IPN w Gdańsku. Za co bardzo dziękujemy.