Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Wystąpienie otwierające Marsz Papieski

Wystąpienie Prezesa Stowarzyszenia Wojciecha Kowalczyka na otwarcie Marszu Papieskiego 2 kwietnia 2023 w Kwidzynie

Zgromadziliśmy się tutaj, w Kwidzynie, aby podziękować  Bogu za ten dar, jakim był Jan Paweł II dla Kościoła, Polski i świata. Chcemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność dla naszego największego Rodaka, świętego Jana Pawła II za Jego trud i ogrom dokonań w celu wyzwolenia nas z ucisku totalitarnego. Za odnowienie w nas Ducha Świętego, za Jego nauki i wskazania godnego życia, za pokazanie nam czym jest prawdziwa solidarność.

 Ale jesteśmy tutaj także, aby  stanąć w obronie Jego czci i dobrego imienia, przekonani w pełni o Jego świętości.  Jako Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej z siedzibą w Kwidzynie włączamy się w ogólnopolską akcję obrony godności Świętego Jana Pawła II.

Wyrażamy w ten sposób nasz moralny sprzeciw wobec bezprecedensowej kampanii insynuacji i pomówień wymierzonych w osobę Świętego Jana Pawła II. Przeciwstawiamy się nikczemnej nagonce, prowadzonej od dłuższego czasu na Jego osobę, a ostatnio szczególnie nasilonej. Traktujemy to jako atak na cały Kościół Katolicki i Jego wartości.

Nie znajdując słów potępienia, apelujemy do autorów tych podłych i niewybrednych ataków o opamiętanie się.

Łączymy się w modlitwie ze wszystkimi ludźmi dobrej woli w kraju i za granicą, stojącymi dziś murem za Świętym Janem Pawłem II.