Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs o Janie Pawle II

Zakończył się konkurs na pracę plastyczną i literacką (wiersz) o Janie Pawle II, ogłoszony przez ks. Ignacego Najmowicza, proboszcza kwidzyńskiej katedry i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Elbląskiej - dla dzieci z kwidzyńskich szkół podstawowych - z okazji kanonizacji naszego papieża. Wpłynęło ponad 90 prac, z których komisja konkursowa wybrała jedną pracę plastyczną do nagrody głównej i przyznała dziesięć wyróżnień, po pięć za prace plastyczne i literackie. Pozostali uczestnicy konkursu zostali obdarowani słodyczami. Cztery prace plastyczne i jeden wiersz zostaną umieszczone w książeczce z rymowaną opowiastką o Janie Pawle II autorstwa Barbary Lipińskiej-Postawy ilustrowaną przez dzieci ze świetlic socjo-terapeutycznych prowadzonych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Książeczka zostanie wydana wspólnym wysiłkiem ks. Ignacego Najmowicza, Burmistrza Kwidzyna i Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Będzie ją można otrzymać nieodpłatnie podczas kwesty na remont szkoły katolickiej tworzonej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Kwidzynie.

             Rozdanie nagród nastąpiło w Dzień Dziecka w kwidzyńskiej katedrze. Nagrodę główną w postaci tabletu otrzymała Kinga Jarosińska z klasy 4 SP nr 6 za pracę plastyczną. Równorzędne wyróżnienia w postaci filmów DVD otrzymały :

za prace plastyczne 

Marysia Chrzanowska   kl. 3

Dominika Góralska         kl. 2

Krzysztof Jabłoński        kl. 3

Julia Rudnicka                kl. 6

Weronika Ważna            kl. 4

oraz za prace literackie

Maja Dorosz                    kl. 4

Michał Gwiazda               kl. 5

Martyna Komorniczak   kl. 4

Aleksandra Olchowik    kl. 6

Dagmara Stasiewicz       kl. 2.